Historie 2015

Téma tohoto roku: Moje místo v dnešním světě

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení s celkovou estetickou hodnotou. Do soutěže se zapojilo přes sedm stovek účastníků z řad jednotlivců i prostřednictvím mateřských, základních a středních škol.

Celkem bylo hodnoceno v jednotlivých kategoriích:

  • Kategorie A – 22 prací
  • Kategorie B – 178 prací
  • Kategorie C – 298 prací
  • Kategorie D – 124 prací

Kategorie A: do 6 let

  • 1. místo Eliška Ambrožová – The way of fish – MŠ Velechvín
  • 2. místo Lucie Ježková – European Miss Paka – DDM Stonožka Nová Paka (mezinárodní kolo)
  • 3. místo Václav Nezbeda – My land – DDM Stonožka Nová Paka
  • 4. místo Barbora Kalenská – Mom and Dad are for us everywhere – 1. MŠ Husitská Nová Pak
  • 5. místo Tereza Maxová – We love each other – 1. MŠ Husitská Nová Paka
  • 6. místo M. Mašínová, M. Holík, K. Brzková – On the meadow – MŠ Kamarád Hradec Králové
  • 7. místo Amálie Langrová – Moje místo v dnešním světě – MŠ Lubojaty
  • 8. místo Tomáš Hořešovský – Africa – MŠ K. H. Borovského Sokolov
  • 9. místo Veronika Stašová – Hrajeme si na piráty, schováváme poklad na ostrově – ZUŠ Střezina Hradec Králové
  • 10. místo Barbora Krčmářová – Kde je moje místo? „No přece doma u maminky“ – MŠ Věkoše Hradec Králové
A7
A8
AA10
A4
A5
A6
A9
A1
A3
A2

Kategorie B: 6–8 let

  • 1. místo Jonáš Behenský – City of the rest – ZUŠ Rokycany (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Václav Karásek – My favourite place – ZUŠ Plzeň

  • 3. místo Ester Marešová – Journey to the moon – MŠ Velechvín Lišov (mezinárodní kolo)
  • 4. místo Martin Kracík – My world – DDM Stonožka Nová Paka
  • 5. místo Eliška Anna Makyčová, Jan Chládek, Julie Vilkocošová – The place, where the world love to live – ZŠ Porubská Ostrava-Poruba

  • 6. místo Jan Truchlář – Honzík and his world – MŠ U Dubu Týniště nad Orlicí
  • 7. místo Barbora Holasová – Map – Anthill near the forest (Mapa – Mraveniště u Lesa) – ZUŠ J. A. Komenského Studénka
  • 8. místo Adéla Zaklová – Poznávám svět s rodinou – ZŠ a MŠ Chotíkov Plzeň-sever
  • 9. místo Jonáš Drábek – Countryside nearby (Blízká krajina) – ZŠ a MŠ Kanice Bílovice nad Svitavou
  • 10. místo Zuzana Křižáková, Sebastian Cigánek – We would love to live in the world full of colours – ZŠ Porubská Ostrava-Poruba
BB10
B9
B8
B7
B6
B5
B4
B3
B2
B1

Kategorie C: 9–12 let

  • 1. místo Jana Hopjanová – My place in the world today is my where my roots – ZŠ Šrámkova Opava (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Jan Fráně – My family is the most important in the whole – ZŠ a MŠ Skřivany
  • 3. místo Tereza Nováková – My home among the continents – ZŠ a MŠ Dubicko (mezinárodní kolo)
  • 4. místo Tereza Frýdová – Stage is my place to dance – ZŠ a MŠ Dubicko
  • 5. místo Ema Minsfeldová – Ema’s world – ZŠ a MŠ Skřivany
  • 6. místo Barbora Černá – Finalland -– ZUŠ Rokycany
  • 7. místo Markéta Hrabcová, Gabriela Šerá, Michaela Jarolímová – Focus on Ostrava – Ostrava
  • 8. místo Dominik Libosvar, Iveta Libosvarová – Continent Kusmalia (Kontinent Kusmalia) – ZUŠ J. A. Komenského Studénka
  • 9. místo Denisa Koucká – Nature Reservation (Rezervace) – ZUŠ Rokycany
  • 10. místo Marie Knapová – My dragons world – DDM Stonožka Nová Paka
CC10
C9
C8
C7
C6
C5
C4
C3
C2
C1

Kategorie D: 13–16 let

  • 1. místo Jakub Michalička, Klára Rončková – A dream about czech rivers (Sen o českých řekách) – Gymnázium Mírová Karviná–Nové Město
  • 2. místo Patricie Daříčková – Shadow and manipulation (Stíny a manipulace) – ZŠ Šrámkova Opava (mezinárodní kolo)

  • 3. místo Lucie Blínová, Klára Tkáčová, Ilona Ruščaková – To be is to be percieved (– Být, znamená být vnímán) – Gymnázium Mírová Karviná–Nové Město
  • 4. místo Eva Do Hong Nhat – Dva domovy – ZŠ Židlovovice
  • 5. místo Jana Peigerová – Kdo nezná minulost, nezná budoucnost – Gymnázium F. X. Šaldy Liberec
  • 6. místo Ema Mudrová – Island „Love“ – ZUŠ Rokycany
  • 7. místo Adéla Kovaříková – At home in our country – ZUŠ Rokycany
  • 8. místo Julie Mikutová, Jana Moczerniuková – My country – Gymn. a obchodní akademie Chodov
  • 9. místo Daniela Wohlmuthová – Shade – land  – ZUŠ Rokycany
  • 10. místo Laila Samhari – Hvězdná záře – Velešovice 
DD10
D9
D8
D7
D6
D5
D4
D3
D2
D1